KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14785052
*
nr 1478 5052
Johan Lundgren
(1920-1989), Sverige
Oljemålning, Tvättar juver. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x93 cm
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 19:55:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 19:46:18
1
4.400 kr
19/6 09:01:10
2
3.200 kr
19/6 09:01:10
1
3.400 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:20
2
3.600 kr
19/6 09:01:20
1
3.800 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:24
2
4.000 kr
19/6 09:01:24
1
4.200 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:33
2
4.400 kr
19/6 09:01:33
1
4.400 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:37
2
4.600 kr
19/6 19:27:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan lundgren olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tvättar juver
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Johan Lundgren
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1478 5052
Johan Lundgren
(1920-1989), Sverige
Oljemålning, Tvättar juver. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x93 cm
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 19:46:18 | 1 | 4.400 kr |
19/6 09:01:10 | 2 | 3.200 kr |
19/6 09:01:10 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:20 | 2 | 3.600 kr |
19/6 09:01:20 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:24 | 2 | 4.000 kr |
19/6 09:01:24 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:33 | 2 | 4.400 kr |
19/6 09:01:33 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:37 | 2 | 4.600 kr |
19/6 19:27:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan lundgren olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tvättar juver
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37